ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція

Друк

ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція

30.07.2009 в с.Андріївка, м.Севастополь, АР Крим на базі ТОВ "Качинський +" пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Пропонуємо Вашій увазі короткий нарис про неї.
Під час кризи необхідно робити ставку на інноваційні технології!
«Вода в грунті разом з розчинами що знаходяться в ній є справжня кров живого організму.
Без води грунту немає.
Тому в грунтоутворенні режиму води слід відводити перше місце ».
Г.Н. Висоцький
«Нариси по грунтах і режимі ґрунтових вод».
Виноградна лоза відноситься до посухостійких і пластичним культурам. Кількість річних опадів, необхідного для нормального розвитку незрошуваних виноградників варіюється, мінімальне становить 250 - 300 мм., Оптимальна кількість опадів, необхідне для посиленого проходження фенологічних фаз, становить від 350 - 500 мм. і максимальне від 600 до 800 мм. Значення, також, має не тільки загальна річна кількість опадів, а й розподіл їх за періодами року і місяця, значна кількість води втрачається, також безпосередньо з відкритої поверхні грунту виноградника.
Як же збільшити терміни утримання вологи на потрібній глибині і віддаленості від кореневої системи культивуючих рослин навіть при наявності крапельного зрошення, безпечніше і надійніше захистити виноградне насадження від шкідників і хвороб?
На всі ці серйозні питання повну відповідь отримали учасники 2-й Всеукраїнської конференції, яка відбулася 30 липня 2009г. в с. Андріївка АР Крим на базі ТОВ «Качинський +» під назвою «Енергозберігаючі технології по збереженню вологи. Харчування і захист виноградників. Практика застосування у виноградарстві та розсадництві».
Вибір базового господарства для проведення конференції був не випадковим. ТОВ «Качинський +» засноване ще в минулому столітті - в 1960 р. Господарством дотримувалася практика і давні традиції вирощування винограду і виноробства. Тривала співпраця з ПП «Теравет-Україна» м. Кіровоград, призвело до рішення поділитися досвідом і практичними результатами застосування енергозберігаючої технології «MaxiMarin» з керівниками та провідними фахівцями виноградарських і виноробних підприємств України.
В роботі конференції взяли участь провідні господарства України з різних областей. Не дивлячись на «гарячу пору» - збір врожаю, знайшли можливість відвідати конференцію господарства АР Крим, Херсонських, Одеських, Запорізьких, Миколаївських та Закарпатських областей. Прибули гості з Молдови та Словенії.
Інформацію по комплексу захисту від шкідників і хвороб люб'язно надали провідні підприємства в даній галузі: ТОВ «Сингента», ТОВ «Байєр», ТОВ «Дюпон-Україна».
Конференція проходила за підтримки Міністерства аграрної політики України, УААН, провідного інституту НІВіВ «Магарач», Уманського агроуніверситету, проектних компаній, інститутів, рекламних видань і журналістів.
Першим, слово було надано господарям - директору ТОВ «Качинський +» Кошелеву Віталію Олександровичу, під суворою і турботливою увагою якого знаходиться 3766 га землі, в тому числі сади і виноградники займають понад 2000 гектар. Маючи в своєму розпорядженні великы площы елітних виноградників, підприємство виробляє високоякісний виноматеріал. При цьому, саджанці для своїх виноградників вирощують у власних розсадниках. Якщо раніше весь обсяг саджанців використовувався для закладки внутрішньогосподарських площ, то вже в цьому році підприємство готове продавати більше 500 тисяч штук елітного сертифікованого садивного матеріалу.

Про стратегії розвитку господарства Кошелев В.А. поділився з присутніми:

«... У 2005-2006 роках ми реконструювали прищеплювальний комплекс: була проведена система опалення, прокладена система вентиляції та зволоження стратифікаційних камер, придбані прищепні машини. Реконструкція дозволила поліпшити проведення технологічних процесів ... »

Далі, директор повідомив, що прагнення відповідати вимогам ринку призвело до широкого застосування сучасних енергозберігаючих технологій. Особливу увагу було приділено технології «MaxiMarin». За останні 3 роки господарство висаджує виноград тільки із застосуванням даної технології. Використовується живильний гель, таблетки, гранули. Неможливо обійтися без спецтехніки, яка дозволяє домогтися якісної посадки в стислі терміни. Щорічно закладаються молоді виноградники на площах понад 100 га. за допомогою посадочної машини і спеціально встановленого пристрою, для внесення технології «MaxiMarin» встановленого ПП «Теравет-Україна». Підприємство ТОВ «Качинський +» домоглося високої приживлюваності рослин, збільшення їх зростання і розвитку, більш раннього вступу в плодоношення. На території господарства є насадження як 1-річні, так і 2, 3, 4-х літні з технологією «MaxiMarin»
Наприклад, ділянки з Каберне вступили в плодоношення вже на 3-й рік. А це говорить про те, що віддачу на виноградних насадженнях можна отримати на кілька років раніше.
У висновку Кошелев В.А. запропонував продовжувати розпочату традицію з проведенням конференції, яка дозволить прибулим господарствам підтримувати один одного новою інформацією, обмінятися накопиченим досвідом.
Наступним слово надали організатору II Всеукраїнської конференції, директору ПП «Теравет-Україна» - Ярощук Ігорю Едуардовичу, який поділився з присутніми про виконану роботу. З 2005 року проводяться дослідження із застосування вологоутримуючої технології на виноградниках, садах, ягідниках. За останні 2 роки, тільки молодих виноградних насаджень було висаджено понад 1000 га.
У перспективі, компанія «Теравет-Україна» збирається застосовувати рекомендовану технологію з живленням і захистом, що буде дуже результативно для виноградників.


Ефективність технології перевершує всі очікування!

Про саму вологоутримуючу технологію MaxiMarin і її тонкощах розповіла комерційний директор Тамара Анатоліївна Ярощук.
Ефективність технології полягає в повному комплексі її застосування. При посадці молодих насаджень на обволікання коренів застосовується живильний гель «MaxiMarin», а на дно посадкової ямки вносяться таблетки «MaxiMarin». Гель сприяє високій приживлюваності рослин і зняття стресу при посадці, а за рахунок комплексу в складі таблетки утримується необхідна для рослини волога і живлення, поліпшується грунт (дренаж і аерація), посилюються ріст і розвиток рослин. Застосування технології «MaxiMarin» рекомендовано спільно з крапельним зрошенням, шляхом регулювання вологи в грунті і живлення.
Тамара Анатоліївна поділилася досвідом застосування технології «MaxiMarin» на Україні і надала порівняльний фотоматеріал, який не залишив байдужим присутніх.

Спільна робота з науковими установами дають свої результати!

Без підтримки науки не обходиться жодна конференція.
Своїм багаторічним досвідом застосування даної технології на виноградних насадженнях поділився начальник відділу агротехніки інституту «Магарач» - Бейбулатов М.Р.
Кущі, під які вносився препарат відрізняються:
- високою приживання (до 99%);
- сильним приростом (особливо в перший рік);
- підвищенням врожайності на молодих і існуючих насадженнях.
Дослідження проводилися як в розпліднику (школка, маточник, щеплення), на молодих посадках виноградників так і на вегетуючих насадженнях віком до 20 років. Скрізь відзначається позитивний ефект від застосування технології.
Результатами практичного застосування на молодих насадженнях винограду поділився доцент кафедри виноградарства Уманського аграрного університету Манзій В.В.
У порівнянні були представлені 3 види продукції «MaxiMarin»: живильний гель, гранульований і таблетка. Дворічні спостереження підтвердили необхідність застосування високоефективної технології.
Активно застосовують технологію провідні господарства України: «Масандра», ЗАТ «Бурлюк» і ін. Виступ і наданий фотоматеріал агронома-ентомолога ЗАТ «Бурлюк» - Шинкаренко В.В., зайвий раз підтвердив необхідність застосування технології «MaxiMarin» спільно з крапельним зрошенням.

В системі захисту виноградних насаджень є багато нюансів!

Комплексний підхід щодо захисту, останні новинки по препаратам, технології застосування засобів захисту в співдружності представили три найбільших компанії в Україні: ТОВ «Сингента», ТОВ «Байєр», ТОВ «Дюпон-Україна». Завдяки тому, що Компанії доповнюють одна одну в роботі, виноградарі отримують необхідний захист, яка на сьогоднішній день займає одне з основних пунктів в догляді за виноградом.
У висновку представники НВЦ «Реаком» розповіли про важливість застосування хелатних мікроелементів на виноградних насадженнях, їх вплив на загальний стан винограду.

Теоретичну частину конференції завершило виступ кандидата с / г наук, старшого наукового співробітника Інституту садівництва УААН - А.М. Ілляш. Він наголосив на важливості застосування влагосберегающей технологій, що дозволяють економити прісну воду і зароблені кошти.
- Раджу кримським виноградарям брати приклад з ТОВ «Качинський +», який став піонером в практиці використання технології «MaxiMarin». На відміну від крапельного зрошення, що вимагає повної заміни через 2-3 роки, технологія «працює» в грунті 10 років, - зауважив А. Ілляш.
Анатолій Михайлович розповів присутнім про питання фінансування виноградарства в Україні, а також про відшкодування витрачених коштів.
- ТОВ «Качинський +» теж отримує грошові транші на посадку молодих виноградників, модернізацію виробництва. Я знаю, що ці кошти використовуються цілеспрямовано і ефективно, в чому пропоную переконатися і Вам, - сказав Анатолій Михайлович, пропонуючи учасникам конференції виїхати на демонстраційні ділянки.

Від почутого до побаченого.

В ході проведеної головним агрономом ТОВ «Качинський +» Володимиром Удахіним екскурсії по володіннях господарства, учасники змогли побачити молоді посадки черешні сорту Знатний, на яких застосовувалися таблетки «MaxiMarin». Поруч були кілька контрольних рядів. Різниця була очевидна. Теж можна сказати і про виноградники, в тому числі, посадках 2009 року і вже плодоносних. Звичайно, на деяких виноградниках працює крапельне зрошення, але в комплексі це допоможе результативніше утримати вологу і живлення.
Цікавого на конференції було чимало, але головне було те, що зустрілися і поспілкувалися та обмінялися досвідом фахівці виноробних підприємств України. Це було важливо і для організаторів конференції.