Чому вигідно займатися органічним землеробством

Друк

Чому вигідно займатися органічним землеробством

absorb1

В даний час на Україні склалися сприятливі умови для вирощування екологічно безпечної сільськогосподарської продукції. Ця ситуація виникла внаслідок того, що українські аграрії через нестачу коштів, навіть в традиційному промисловому виробництві агропродукції мало використовують хімічні препарати. В Україні поки майже відсутній внутрішній ринок екологічно безпечної продукції, що пов'язано з високим рівнем цін на неї і низькою платоспроможністю основної маси населення. Разом з тим Україна вже встигла заявити про себе на міжнародному ринку екологічно безпечних продуктів в якості експортера: в рейтингу 100 країн виробників вона займає 16-е місце за площами під екологічно безпечну продукцію. За оцінками експертів, в 2008 році на Україні не використовували більше 3 млн. га. орних земель. На початок 2009 року в Україні сертифіковано 240 тис. га., як екологічно безпечних. Рентабельність екологічно безпечної продукції виробленої в Україні, при поставках в ЄС становить 200-250%.
Потреба ЄС в екологічно безпечній продукції постійно зростає, а в нашій країні склалися всі позитивні умови для виходу на світовий ринок з виробництва та реалізації даної продукції. Це дозволить Україні зайняти одне з лідируючих місць в Європейському Співтоваристві щодо забезпечення ринку екологічно безпечними продуктами харчування, що в свою чергу наблизить Україну до вступу в ЄС.
Для вирішення цієї проблеми необхідно створити і впровадити в Україні таку технологію виробництва сільськогосподарської продукції, яка забороняє або значно обмежує використання синтетичних комбінованих добрив, пестицидів, регуляторів росту та харчових добавок. Така технологія повинна базуватися на правильному використанні сівозміни, застосування в якості добрив рослинних залишків, компостів, інших органічних відходів виробництва та використання біологічних засобів боротьби з шкідниками та бур'янами. Розглянемо деякі умови для роботи по системі органічного землеробства.
Чотири умови органічного землеробства.
Щоб органічне землеробства було дійсно рентабельним і вигідним для обох сторін - грунту, з одного боку і хлібороба, з іншого, необхідно дотримуватися ряду правил. Якщо Ви думали, що розкидавши по грядках на ділянці мульчу Ви вже стали займатися органічним землеробством, то Ви глибоко помилялися. Щоб дійсно почати займатися органічним землеробством треба чітко виконувати якісь умови. Ось вони:

1) Оптимальна і постійна вологість.
Вологість для органічного землеробства, мабуть, одне з найголовніших умов. Адже якщо грунт стає дуже сухим, він стає значно щільніше нормально зволоженого грунту. Життя в сухому грунті практично завмирає - припиняється розкладання органіки. І навпаки - при надлишку вологи в грунті все починає задихатися. І взагалі - при надлишку вологи в грунті починається досить таки відомий всім процес - силосування. Точно так само ми з Вами квасимо на зиму капусту. Якщо нам квашена капуста дуже навіть до смаку, то це аж ніяк не так щодо рослин, яким доведеться жити в такому середовищі. І так, перша умова органічного землеробства - оптимальна і постійна вологість.

2) В грунті має бути присутня система повітряних порожнин і каналів, пов'язаних з атмосферою.
Давайте для початку розберемося, для чого нам потрібен кисень в землі і в органічному землеробстві зокрема. Ми ще зі школи знаємо, що основою життя на землі є кисень. Без кисню на землі не буде нічого. Ну так чому ж ми вирішили, що в грунті буде тривати процес життєдіяльності дуже необхідних бактерій, мікроорганізмів, черв'яків, коли там не буде повітря, а разом з повітрям і, відповідно, кисню ?. І це ще не все. Без кисню не може протікати ряд дуже важливих хімічних реакцій, також необхідних при органічному і не тільки землеробстві. Не відбувається переклад азоту в засвоювані форми (нітрифікація), не працюють кислоти, що розчиняють фосфор, калій і інші мікроелементи. І, нарешті, без повітряних порожнин і каналів в грунт не зможе потрапити вода, необхідна нам для дотримання пункту першого. Йдемо далі.

3) Влітку грунт повинен постійно бути холодніше повітря.
Тут у багатьох може виникнути зустрічне запитання - навіщо грунт повинен бути холодніше, адже ми постійно думаємо як зігріти грунт, щоб швидше з'явилися сходи? Все абсолютно правильно. Ніхто не говорить, що грунт повинен бути мінусової температури. Просто температура грунту повинна бути нижче температури повітря. І саме завдяки цьому ми зможемо створити оптимальний температурний режим для рослин, при якому і нітріфікуючі бактерії зможуть нормально функціонувати і в грунті на стінках каналів зможе збиратися роса, яка дає вдвічі більше води ніж дощі.

4) Надлишок вугільної кислоти (H2CO3) для розчинення мінералів.
Вугільна кислота утворюється шляхом з'єднання вуглекислого газу і води. Без вугільної кислоти підґрунтя не дає в розчин елементи живлення. А для того, щоб відбулося з'єднання води і вуглекислого газу в грунті повинні повністю бути присутнім перші три пункти умов.

Так при дотриманні всіх чотирьох умов і утворюється найкраще середовище для коренів рослин, що, в свою чергу, призводить до підвищення врожаїв всіх без винятку сільськогосподарських культур в кілька разів. Досягти цього можна використовуючи ряд нехитрих прийомів - слід постійно мульчувати грунт і забути назавжди про глибоку перекопку і оранці землі.
granules1Одним з варіантів постійного перебування вологи в грунті і поліпшення аерації є застосування технології MaxiMarin, про яку ми поговоримо далі.
MaxiMarin розроблений спеціально для застосування як в сільському господарстві, виноградарстві, садівництві, овочівництві, так і при вирощуванні кімнатних рослин, в лісовому господарстві, ландшафтному дизайні, при закладці трав'яних газонів.
Застосування MaxiMarin дозволяє раціонально використовувати вологу що знаходиться в грунті, при чому кожна рослина самостійно відбирає необхідну їй кількість води.
Як застосовувати MaxiMarin?
MaxiMarin вноситься в ґрунт поблизу кореневої системи рослини. Гранули накопичують вологу, коріння самостійно проникають в гранули, наповнені водою, і при необхідності відбирають потрібну їм кількість. MaxiMarin можна застосовувати як при підготовці грунту, компостних сумішей та інших субстратів, перед посадкою рослин, так і вже до посаджених, дорослій рослині, шляхом проколювання по колу, ближче до периферії, отворів на глибину номінального розміщення коренів і внесення в кожну лунку необхідної кількості гранул MaxiMarin з подальшим рясним поливом.
Який ефект від застосування MaxiMarin?
В першу чергу - економія до 50% води. При цьому більш раціональне її використання, не допускаєт перезволоження, рослина в будь-який момент може взяти вологи стільки, скільки їй потрібно.
Економиться до 40% добрив, тому що MaxiMarin утримує їх разом з водою всередині гранул, перешкоджаючи їх вимиванню в глибинні шари грунту, не доступні для кореневої системи рослини.
Поліпшується аерація і дренаж грунту, тому що постійне розбухання-стиснення гранул створює канали для доступу повітря до коріння. MaxiMarin не допускає ущільнення грунту, безпечний, нетоксичний, нейтральний, інертний до гербіцидів, пестицидів, нематоцидів, виключно корисний і економічний.
Все це разом дозволяє значно прискорити темпи розвитку рослин, збільшує врожайність, скорочує терміни вступу рослин у плодоношення і покращує товарну якість продукції


Чим MaxiMarin відрізняється від інших технологій на основі суперабсорбентів?


MaxiMarin-це своєрідна система автономного водопостачання і поживних речовин.
Головна відмінність MaxiMarin від інших суперабсорбентів в тому, що він не тільки легко поглинає воду, утримує (акумулює) її, але при необхідності так само легко віддає її кореневій системі рослини. Причому цей процес може повторюватися практично необмежену кількість разів, до повного розпаду речовини. Компанія-виробник гарантує безвідмовну роботу MaxiMarin до 10 років, тоді як інші відомі нам аналоги працюють від 1 до 4 років.
MaxiMarin абсолютно нешкідливий для рослин і навколишнього середовища. Це продукт, основою якого є калій, речовина не токсична і корисна для грунту, після розпаду, він розкладається на азотисті сполуки, двоокис вуглецю і воду, тільки удобрює її.
Тепер звернемося до питання про роль мікроорганізмів в системі органічного землеробства.
Важливим показником родючості є наявність в грунті органічних речовин. Велика частина рослинних, тварин і мікробних залишків мінералізуется грунтовими мікроорганізмами.
Розкладання органічних залишків і синтез нових сполук, що входять до складу грунту, протікають при впливі ферментів, що виділяються різними асоціаціями мікроорганізмів. Ні мінерали, ні органіка самі по собі не переходять в засвоювану форму для рослин. Цю функцію виконують мешканці грунтів, і в першу чергу - мікроорганізми. Мікробні асоціації не тільки розкладають органічні залишки на більш прості органічні і мінеральні сполуки, але і активно беруть участь в синтезі високомолекулярних сполук - перегнійних кислот, які утворюють запас поживних речовин в грунті.

Провідною ознакою грунтоутворювального процесу вважається утворення гумусу. Гумус є групою високомолекулярних сполук, хімічна природа яких ще точно не встановлена. Виділяють чотири групи сполук: гумінові кислоти, гуміни, фульвокислоти і гіматомеланові кислоти. Важливу роль в утворенні гумусу грають грунтові мікроорганізми. З одного боку мікроорганізми розкладають різні залишки, в першу чергу рослинного походження, формуючи структурні компоненти гумусових речовин. Крім того, вони самі в процесі своєї життєдіяльності виділяють речовини, які є структурними компонентами гумусу. Відмираючи, мікроорганізми поставляють в грунт велику кількість органіки, яка вносить істотний внесок в утворення гумусу.
Мікроскопічні організми грунту виконують безліч різних функцій. Наприклад, вони в анаеробних умовах активно ферментують комплексні органічні сполуки, перетворюючи їх в прості молекулярні сполуки, які легко засвоюються рослинами. Важливе значення в підвищенні врожайності рослин і поліпшення родючості грунту мають мікроби-антагоністи. Це особлива група бактерій, грибів, дріжджів та інших мікроорганізмів, яка виробляє різні біологічно активні речовини (БАР), в першу чергу антибіотичні речовини, що пригнічують ріст і розвиток патогенної мікрофлори.
Мікроорганізми в грунті утворюють складний біоценоз, в якому різні їх групи перебувають між собою в складних відносинах. Одні з них успішно співіснують, а інші є антагоністами. Мета органічного землеробства полягає в створенні оптимальних умов для розвитку корисної мікрофлори призводячих до оздоровлення грунту, підвищенню його родючості і врожайності вирощуваних культур.
І так як ми можемо бачити органічне землеробство є перспективним напрямком сільського господарства, яке в умовах забруднення навколишнього середовища повинно стати переважаючим фактором у розвитку агропромислового комплексу України.