ЗАСТОСУВАННЯ УНІКАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ При вирощуванні МАЛИНИ

Друк

ЗАСТОСУВАННЯ УНІКАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
При вирощуванні МАЛИНИ

Минулий 2010 рік змусив нас згадати, що зима буває холодною і сніжною, як колись в дитинстві. І коли термометр показував -10 ° С, ми раділи «потепління»!
Навесні ж, відпочиваючи вечорами після важких польових робіт, ми мріяли про літо, теплі, сонце. А ось коли прийшло літо, то радість померкла буквально через тиждень, тому що коли серед дня температура доходила до + 45 ° - + 50 ° С - вже не до веселощів.
Півтора-два місяці такої спеки, до того ж без дощів - ось яким було літо 2010 року. І якщо люди могли сховатися в тінь, під кондиціонери, вентилятори, то наші вихованці-рослини були приречені стояти на місці і вдень, і вночі. Вечірні поливи допомагали мало, загинуло дуже багато суниці, малини, смородини і т. д.
Де був крапельний полив, справи йшли краще, а там де було і крапельне зрошення і дощування (полив зверху), рослини почували себе просто чудово.
Як обіцяють наші вчені, найближчі 5 років нас чекають саме такі погодні умови - холодна зима і дуже спекотне літо. Тому необхідно винести уроки цього року і як можна швидше і ефективніше підготуватися до нових умов.
Найперше - не можна сподіватися на «авось»! Це не пройде! Подобається нам чи ні, але це, мабуть, початок боротьби за виживання, ми повинні виправдати свою назву homo sapiens - людина розумна!
Прості поливи рослин на сьогоднішній день - малоефективні! Грунт розжарюється до такої міри, що майже вся вода при такому поливі випаровується, не встигаючи досягнути коренів. Щоб зменшити температуру ґрунту, її необхідно мульчувати. В якості мульчі можливо використовувати все, що завгодно - присипати можна тирсою, соломою, свіжоскошеної травою (без насіння), лушпинням соняшнику, осокою і навіть старим картоном.
Під мульчею температура грунту на 10 -15 ° С нижче, ніж на сонці і, до того ж, волога під нею зберігається помітно краще.
Ще дуже допомагають лаштунки. Навіть невелике притінення дає можливість рослинам відчувати себе краще. Там, де є можливість, необхідно висівати кукурудзу або сорго, так як вони підходять для цих цілей майже ідеально.
У 2011 році, закладаючи новий малинник, ми плануємо посадки саме з лаштунками з сорго. І ряди будемо розміщувати таким чином, що б лаштунки давали тінь якомога довше.
Протягом останніх п'яти років при посадках суниці та малини ми застосовуємо продукцію MaxiMarin. Саме вона допомагає нам уникнути всіх перерахованих вище проблем. Завдяки її використанню ми маємо можливість:

Два роки тому, висаджуючи малину на нових грядках, мені не вистачило продукції MaxiMarin на 2 рядки. Так як проблем з поливом у нас раніше ніколи не виникало, ми вирішили, що нічого страшного не трапиться, якщо ці 2 рядки будуть висаджені без продукції MaxiMarin. У 2009 році малина добре розвивалася і плодоносила, але на тих рядках, де продукція MaxiMarin була відсутня, кущі поступалися по потужності, розмірам і врожайності.

malina

А ось початок літа 2010 року цілком можна назвати «громом серед ясного неба». У самий розпал спеки, коли навіть термометр довелося перенести в будинок, щоб він не «лопнув», через відсутність електрики ми не змогли зробити черговий полив. На наступний ранок ми помітили, що саме ці 2 рядки малини стоять з опущеним листям. Усі наступні поливи, поверхневе дощування, підгодівлі, позитивних результатів не принесли. Листя на цих кущах малини повільно, але впевнено всихало. За suxarтиждень ці 2 грядки малини перетворилися в «сухарики». Було до сліз шкода і прикро, але звинувачувати в тому, що трапилося крім самих себе, не було кого. Плачевний досвід цього літа був і на нашому рахунку.
У квітні-травні ми зробили посадку нових грядок малини з порослі, вилізши в непотрібних місцях. З огляду на гіркий досвід минулого року, висаджувати рослини без продукції MaxiMarin ми більше не ризикнули. У підготовлені і заправлені таблетками MaxiMarin (по 1-2 шт.) Лунки ми переносили саджанці з грудкою землі. Рослини перенесли пересадку майже безболісно. Через тиждень після висадки ми підгодували їх розчином Віви і Кендала (25 мл на 10 л. Води). Найважчий час настав в липні, коли почалася справжня спека. У ослаблених саджанців спостерігалося деяке пригнічення через спеку і Сонця. На жаль, дещо загинуло, але в процентному співвідношенні ці втрати склали не більше 3%. Для когось і це немало, але у нас випад саджанців при такому способі посадки трапився лише в цьому році, раніше такого не відбувалося. Решта саджанці до вересня перетворилися в красиві і досить сильні кущі з добре розвиненою кореневою системою і великою кількістю великої ягоди.
kystТак що з досвіду цього непростого року висновок напрошується сам собою - якщо ми хочемо зберегти рослини і отримати високий урожай - необхідно негайно впроваджувати нові енергозберігаючі технології, застосовувати випробувані і якісні препарати, оскільки помітний позитивний ефект вони приносять навіть на дачних ділянках, не кажучи вже про більші земельні володіння.
Чабан Лариса Георгіївна, м.Кременчук